Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie. Jeśli nie zgadzasz proszę kliknij tutaj. x

Stabilizacja Extracapsular Cranial Cruciate

  Jedną z form fiksacji jest umieszczenie nici nylonowej w kierunku nienaruszonego więzadła przedniego, aby przeciwdziałać podwichnięciu piszczeli.

  Szew jest w tym przypadku prowadzony wzdłuż bocznego Fabella, przeciągany przez otwór w piszczeli i mocowany bocznie (poprzecznie) na kolanie.

  Ponieważ trudno jest związać stosowaną grubą nić nylonową, bez utworzenia dużego węzła, powodującego podrażnienia, jako alternatywę można stosować „crimp“ (polączenie zaciskowe) przeciągając go nad oboma końcami nici nylonowych i zaciskając przy pomocy specjalnych kleszczy.

  Igła Fabella służy do przeciągnięcia szwu nylonowego wokół bocznego Fabella. Nic nylonowa nawlekana jest przez ucho igielne i prowadzona wzdłuż Fabella. Igła powinna być odpowiednio dopasowana do grubości nici nylonowej.

  Mniej traumatyczne (urazowe) jest stosowanie nici nylonowej z przyspawaną igłą Fabella. Przy tym chroni się tkankę miękką przy przeprowadzaniu przez Fabella.

  Na drugim końcu znajduje się prosta igła dla ułatwionego nawlekania nici przez odwiert w proximale Tibia (górna część podudzia)

  Zamieszczone z boku ilustracje przedstawiają stosowanie crimps oraz odpowiednich kleszczy zgniatających.

  Techniki te działają jako czasowy stabilizator, do czasu, żz u psa wytworzy się nowa blizna na kapsułce stawu kolanowego, która działa stabilizująco na trwałe.

Obrazek
Sztuka. Nr.
Opis