Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie. Jeśli nie zgadzasz proszę kliknij tutaj. x

Umieszczenie wkręta z niegwintowaną częścią trzpienia

  Śruby te służą do kompresji dwóch fragmentów kości i są w tych przypadkach stosowane bez płytek. Kompresja stabilizuje odłamki, zmniejsza szczelinę między nimi i w ten sposób przyspiesza gojenie.

  Wiertłem o średnicy odpowiadającej średnicy zewnętrznej śruby (otwór ślizgowy) przewiercić się tylko przez bliskość kory. W tym celu należy użyć odpowiedniej prowadnicy do wiercenia. Kąt wiercenia musi być prostopadły do linii pęknięcia.

  Wprowadzić odpowiednią prowadnicę wiertła do powstałego w ten sposób otworu wślizgowego, aż do trafienia w dystalną część kości korowej (distal corticalis).

  Teraz przewiercić się przez dalszą korę za pomocą wiertła odpowiadającego średnicy rdzenia śruby (otwór na śrubę).

  W razie potrzeby wprowadzić rozwiertak do przestrzeni międzygłowowej w pobliżu kory.

  Zmierzyć głębokość całego otworu za pomocą głębokościomierza i dodać 1-2 mm do uzyskanego pomiaru, aby móc wystarczająco zakotwiczyć śrubę w korze dalszej.

  Naciąć gwint pod śrubę za pomocą odpowiedniego gwintownika. Ze względu na różną wielkość otworów, dzieje się to tylko w korze dalekiej.

  Wkręcić odpowiednią śrubę.

  Poniższa tabela pomoże Państwu w doborze odpowiedniego wiertła do poszczególnych rozmiarów wkrętów.

Obrazek
Sztuka. Nr.
Opis