Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie. Jeśli nie zgadzasz proszę kliknij tutaj. x

EICKEMEYER® Lampka diagnostyczna diaskleralna

  Standardowe narzędzie diagnostyczne dla każdej praktyki.

  Diaskleralna lampka zapewnia skoncentrowane źródło światła, a zatem nadaje się do badania oka u wszystkich zwierząt. Jest to standardowe narzędzie diagnostyczne dla każdego lekarza weterynarii i jest używane, aby wyrobić sobie pierwszą opinię na temat okulistycznego stanu pacjenta, nawet jeśli źrenica jest zamknięta. Ogromnym plusem tej lampki jest zgięcie górnego odcinka i wiązki światła. Umożliwia to analizę i oglądanie dna oka przez zamkniętą źrenicę (bezpośrednia oftalmoskopia). Może być również stosowana jako uzupełnienie soczewki okulistycznej - jako źródła światła, dzięki czemu można wykonać oftalmoskopię pośrednią.

  Diaskleralna lampka diagnostyczna nadaje się do rozpoznania poniższych zmian dna oka:

 • Krwotoki i / lub odwarstwienie siatkówki, na przykład w retinopatii nadciśnieniowej kotów (częste zjawisko, zwłaszcza u starszych kotów)

 • Dalsze zmiany siatkówki np. PRA (progresywny zanik siatkówki), Chorioretinitis (zapalenie naczyniówki i siatkówki) lub wrodzone zaburzenia (CEA = anomalia oczu collie, dysplazja siatkówki).

  Przewaga nad pośrednią oftalmoskopią:

 • Znacznie niższa cena

 • Rzeczywisty obraz

 • Większe powiększenie, którego szczegóły są lepiej widoczne

 • Oszczędność czasu / ułatwienie procesu badania, ponieważ nie jest wymagane zastosowanie medykamentów do poszerzenia źrenicy

Obrazek
Sztuka. Nr.
Opis
PRODUKTBILDER
301195
EICKEMEYER® Lampka diagnostyczna diaskleralna

  Wiązka światła: Ø 3 mm

 • Strumień świetlny:...